محمد رزاقی مدیرعامل شرکت پترو آهن فردوس تشریح کرد

ارتباط مستقیم با سازندگان داخل و خارج و مدیریت مالی بین‌المللی مزیت پتروآهن فردوس است

شرکت پترو آهن فردوس، که در سالن 38 ب میزبان بازدیدکنندگان و متخصصان و مدیران حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است، یکی از شرکت‌های پیشرو در امور بازرگانی، بازاریابی، و تامین کالاهای مورد نیاز طرح‌های صنعت نفت و گاز و پتروشیمی محسوب می‌شود که با سابقه کاری تاثیر گذار خود در طی یک دهه گذشته، به شرکتی خوشنام و تاثیرگذار در تامین تجهیزات صنعتی تبدیل شده و از امکانات و ویژگی‌ها و شاخص‌های فنی و حرفه‌ای مناسبی در داخل و خارج از کشور برخوردار است که برای سازندگان داخلی و خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است و این امکانات و ویژگی‌ها می‌تواند شرکت‌های مختلف را در پیشرفت طرح ها و برنامه‌ها یاری دهد.

محمد رزاقی مدیرعامل خلاق شرکت پتروآهن فردوس، که در غرفه این شرکت در نمایشگاه نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی با خبرنگار ما گفت وگو می کرد، با تاکید بر سابقه گرانبهای مدیران این شرکت در صنعت بالادستی و پایین دستی نفت وگاز، گفت: با بهره‌گیری از دانش مدیریت حاصل از اجرای پروژه‌های ساخت و تولید محصولات و کالاهای مورد نیاز طرح‌های مختلف این صنعت، در خدمت صنعت نفت و گاز در داخل کشور هستیم و تاکنون در پروژه‌های مختلفی در این صنعت نقش تاثیرگذار داشته‌ایم.

وی افزود:  این شرکت به عنوان بازوی بازرگانی و بازاریابی و فروش سازندگان داخلی و خارجی جهت عرضه محصولات مورد نیاز بخصوص در حوزه صنعت نفت وگاز به پشتوانه دانش مدیریت مالی و کنترل پروژه بیش از 40 ساله مدیران خود در سال 1387 تاسیس شده و طی 10 سال گذشته بیش از 300 میلیون یورو محصولات کارخانجات داخلی و خارجی را به کارفرمایان و پیمانکاران صنعت نفت کشور و خارج از ایران عرضه کرده است. 

وی با اشاره به عملکرد درخشان این شرکت در سال 97 گفت:  این شرکت در سال 1397 مفتخر به دریافت بیش از 180 میلیون یورو سفارش خرید یا قرارداد تامین کالا از کارفرمایان و پیمانکاران صنعت نفت داخل کشور و شرکت های اروپایی و خاورمیانه بوده است که بیش از 90 درصد این اقلام از سازندگان  و کارخانجات داخلی دریافت شده و تحویل کارفرمایان مربوطه شده و یا در پروسه تولید است.

برنامه توسعه صادرات

وی در پاسخ به این پرسش که برنامه توسعه صادرات این شرکت را چگونه ارزیابی می کنید گفت: با هدف افزایش صادرات به سایر کشورها، این شرکت در حال تاسیس و توسعه فعالیت دفاتر خود در خارج کشور است که در این راستا دفتر عراق شرکت تاسیس شده و مذاکرات بسیار مثبتی با مشتریان عراق صورت پذیرفته است.

وی به اشاره به طرح ها و برنامه های توسعه در دست اجرای این شرکت گفت: این شرکت در نظر دارد که حجم دریافت سفارشات را در راستای رونق تولید کارخانجات داخلی در سال 1398 افزایش دهد و در جهت رفع هرچه بیشتر نیاز کارفرمایان و پیمانکاران صنعت نفت کشور اقدام کند و امکان صادرات به خارج کشور و ورود ارز حاصل از آن افزایش یابد.

مزیت ارتباط مستقیم با سازندگان داخل و خارج کشور

وی در پاسخ به این پرسش که این شرکت چه جایگاهی در صنعت نفت کشور دارد و از چه مزیت هایی در مقایسه با سایر رقبا برخوردار است گفت: از مزیت های بارز این شرکت در بازار صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، امکان عقد قرارداد مستقیم با سازندگان داخل و خارج از کشور و هماهنگی و نظارت دقیق بر پروسه ساخت و تحویل محصولات به کارفرمایان و مشتریان صنعت نفت و گاز کشور و مشتریان خارجی است.

وی افزود: وجود دفاتر خارج از کشور در راستای تعامل و بازاریابی و اخذ پروژه از کارفرمایان و مشتریان خارجی نیز از دیگر ویژگی ها و شاخص های  حرفه ای این شرکت است که می تواند در ایجاد ارتباط، انتقال دانش فنی، صادرات و واردات، تامین مواد اولیه و تجهیزات، مشاوره فنی و حرفه ای و مشارکت در تامین و تدارک کالاهای مورد نیاز در طرح های داخل و خارج کشور اثرگذار باشد.

نظارت و کنترل صفر تا 100

وی با اشاره به توان نظارتی شرکت در مسیر ساخت و تامین کالاهای مورد نیاز صنعت نفت وگاز کشور گفت: مدیریت پروژه های شرکت در راستای کنترل زمانی و مالی دقیق صفر تا صد پروژه ها با وجود نیروی متخصص شرکت یکی دیگر از امکانات و شاخص های حرفه ای و فنی شرکت است که در تحقق برنامه ها و اهداف، ارائه کار به صورت دقیق و زمان بندی شده به مشتریان و جلب رضایت مشتری و افزایش کیفیت کار نقش موثری دارد.

وی افزود: مدیریت مالی بین المللی شرکت یکی دیگر از امکانات  و ویژگی های این شرکت است که با داشتن دفاتر و همکاران این شرکت در خارج از کشور، کمک شایانی در راستای فاینانس پروژه ها، تامین مالی و روابط بانکی و ارزی، و نقل و انتقال وجوه  محسوب شده و نقشی بسیار موثر در بهبود کیفی کارها دارد. زیرا بخشی از مدیریت طرح های صنعتی به مسائل بانکی و تامین اعتبارات و روابط بانکی و نقل و انتقال وجوه، اعتبارات و پول و ارز با خارج کشور مرتبط است که در سرعت دادن به کارها و تحقق برنامه ها و انجام تعهدات شرکت و جلب رضایت مشتریان بسیار موثر است.