1- سوابق تحصیلی و اجرایی و مدیریتی مدیر عامل:

فرشید نوربخش، متولد 1350، شهرستان چالوس

•    فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی فرآیند از دانشگاه صنعتی شریف (سال 1374) و مقطع کارشناسی ارشد مهندسی فرآیند از دانشگاه تربیت مدرس (سال 1378).

•    مهندس فرآیند در شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC)

•    مهندس ارشد فرآیند در شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی (EIED)

•    مهندس ارشد فرآیند در شرکت Worley Parsons

•    عضو هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت نیتل پارس

2- تاریخچه تاسیس و فعالیت شرکت:

شرکت نیتل پارس، زیرمجموعه گروه فاتح، در سال 1387 و با هدف انتقال تکنولوژی و بومی سازی تولید جاذب ها وکاتالیست های پرمصرف در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تاسیس و در اولین گام موفق به بومی¬سازی تولید انواع مولکولارسیو (یا جاذب¬های غربال مولکولی) گردید.

مجتمع تولیدی این شرکت واقع در منطقه ویژه اقتصادی شیراز در زمینی به مساحت 42.000 متر مربع در چهار فاز تعریف و طراحی شده که فاز اول این مجتمع مجهز به دو خط تولید تمام اتوماتیک در سال 1393 به بهره برداری رسیده که قادر به تولید 10.000 تن در سال انواع مولکولارسیو می باشد.

 کیفیت مطلوب و ظرفیت تولید انواع محصولات تولیدی این کارخانه به موازات توانمندی فنی و مهندسی موجب تصاحب سهم عمده از بازار داخلی انواع مولکولارسیو گردیده است. از جمله مشتریان این شرکت می¬توان به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی؛ شرکت¬های پالایش گاز پارسیان،ایلام و بیدبلند خلیج فارس؛ شرکت پتروپالایش کنگان؛ شرکت های پالایش نفت اصفهان، بندرعباس، لاوان و ستاره خلیج فارس؛ شرکت¬های پتروشیمی خارگ، آریاساسول، مروارید، کاویان، ایلام، بیستون، تخت جمشید، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) و شرکت پتروپارس ایران می باشند.

3- عملکرد شرکت در سال 97

در سال گذشته فعالیت¬های تخصصی در زمینه توسعه بازار و جلب مشتریان به بار نشست و حجم سفارش¬های دریافتی از مشتریان به ویژه برای پروژه¬های در دست اجرا نسبت به سال قبل افزایش چشم-گیری داشت و سهم این شرکت از بازار داخلی انواع مولکولارسیو به هفتاد درصد رسید. در این سال مطالعات و فعالیت¬های تخصصی جدید به منظور گسترش سبد محصولات و کاهش وابستگی به خارج برای تامین با نگاه به توانمندی¬ها و  پتاسیل¬های داخلی و همکاری با شرکت¬های تولیدی و موسسات علمی – پژوهشی توانمند داخلی صورت گرفت؛ نتیجه این مطالعات و فعالیت¬ها عقد قرارداد با پژوهشگاه صنعت نفت به منظورتوسعه و تجاری سازی یکی از کاتالیست¬های پرمصرف صنعت پالایش و همکاری با شرکت شیمیایی بهداش جهت داخلی سازی تولید زئولیت¬های مورد نیاز در تولید انواع مولکولارسیو بوده است، همچنین با توجه به نیاز بازار بومی¬سازی تولید برخی از کاتالیست¬های پرمصرف در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی با همکاری یک شرکت صاحب دانش خارجی در دستور کار قرار گرفت که طراحی پایه آن به پایان رسیده و در مرحله طراحی تفصیلی می¬باشد.

4- برنامه¬¬های این شرکت برای سال جاری عبارتند از:

الف) تداوم فعالیت¬های تخصصی به منظور توسعه هرچه بیشتر بازار و پاسخگویی حداکثری به نیازهای مشتریان در زمینه انواع مولکولارسیو.

ب) اجرای طرح توسعه کارخانه به منظور گسترش سبد محصولات که مطالعات آن در سال گذشته انجام و فعالیت¬های طراحی – مهندسی مرتبط به آن در حال انجام می باشد.

5- جایگاه شرکت در صنعت کشور

همانگونه که پیشتر گفته شد کیفیت و عملکرد کاملاً مطلوب محصولات، ظرفیت تولید بالا، توانمندی و پشتوانه فنی و مهندسی، انعطاف پذیری در مقابل نیازمندی¬های مشتریان و کیفیت خدمات پس از فروش از مزایای اصلی این شرکت در مقایسه با رقبا می¬باشد؛ مزایای مذکور باعث شده که تنها طی چهار سال سهم این شرکت از بازار داخلی انواع مولکولارسیو به هفتاد درصد برسد.