گفتگو با نیما صادقی رئیس هیات مدیره هلدینگ کسراوند

شرایط تحریم، کسب و کار شرکت‌های توانمند ایرانی را رونق بخشیده است

هلدینگ کسراوند در سال 1386 باتفکر سه نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران وعلم وصنعت تاسیس شد و در حال حاضر 12 سال در حوزه طراحی و ساخت تجهیزات و پکیج‌های ف رایندی تجربه اندوخته است. این هلدینگ دو کارگاه دارد. هلدینگ کسراوند شرکتی متوسط است و 150 نفر پرسنل دارد و دو مجموعه سامیا پالا و تکنونیس که در امارات فعال است،زیر مجموعه کسراوند است.در حاشیه بیست وچهارمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با نیما صادقی رییس هیات مدیره خلاق و برنامه‌ریز هلدینگ کسراوند گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می‌خوانید.

چندمین سال است در نمایشگاه حضور پیدا می کنید و به نظر شما  نمایشگاه چگونه است؟

 ما از همان سال اول تاسیس شرکت، یعنی 12 سال پیش در نمایشگاه شرکت کردیم و حتی دو غرفه در دو سالن مجزا داشتیم. چون شرکت کسراوند عضو انجمن سازندگان تجهیزات نفت است. هر سال نمایشگاه افت و خیزهای خود را دارد، می توانم به جرات بگویم سال 97 یکی از بهترین سال های برگزاری نمایشگاه بود چون شرکت های خارجی زیادی حضور داشتند .

در حال حاضر، شرایط تحریم  فرصتی برای ما به وجود آورده که در پروژه‌های داخلی زیادی حضور  داشته باشیم که اکثرا ایرانی هستند و تجربیات بسیاری در این زمینه  به دست آورده‌ایم.

به عبارت دیگر نمایشگاه محل تبادل آرا و اندیشه‌های تولیدکنندگان و کارفرمایان و سایر اعضای فعال در این حوزه است.

نمایشگاه این فرصت را برای ما به وجود می‌آورد تا بتوانیم مدیران ارشدی را که در زمان عادی به علت مشغله زیاد، نمی توانیم ببینیم در این نمایشگاه با آنها مذاکراتی درباره پروژه‌هایی که داریم داشته باشیم.

البته درباره زمان برگزاری نمایشگاه باید بگویم به نظرم مناسب نبود. شاید به دلیل محدودیت نزدیکی به ماه مبارک رمضان نمایشگاه در این تاریخ برگزار شده اما اگر نمایشگاه با تاخیری یک هفته‌ای برگزار می‌شد بهتر بود.

آیا شرکت فعالیت‌های بین‌المللی نیز دارد؟

با شرکت‌های خارجی زیادی اعم از آلمانی، ایتالیایی و هلندی سر و کار داریم. کار این شرکت‌ها انتقال فناوری و تکنولوژی به شرکت ما است. در حاضر برخی از این شرکت‌ها هنوز با شرکت ما همکاری می‌کنند و برخی نیز به دلیل شرایط تحریم، چون با آمریکا تجارت می‌کنند ترجیح می‌دهند رابطه اقتصادی با شرکت کسراوند نداشته باشند.

و فرمایش آخرتان ....

از تیمی که با مجموعه ما همکاری می‌کنند و پرسنل مجموعه خودمان تشکر می‌کنم. از افرادی که در صنعت نفت و گاز کشورمتخصص هستند و فکر می‌کنند می‌توان دانشی در این زمینه به وجود آورد که در ایران نیست از آن استقبال و در آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.