بنده درسال 69 مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک خودرا از دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت کردم. ودوره ای را که به عنوان یک کارشناس در صنایع مختلف نظیر نساجی ، خودرو و نفت و گاز مشغول به کار بودم را یکی ازپر بارترین مقاطع زندگی خود می دانم.

 شرکت تامکارگاز درسال  1379  با هدف فعالیت درحوزه صنایع نفت و گاز تأسیس شد. این درست زمانی بود که کشور در آغاز حرکت به سمت استفاده از سوختهای جایگزین بنزین بود. با توجه به زمینه و داشتن تجربه صنعتی مؤسسین شرکت و پس از مطالعات فراوان تصمیم گرفته شد با انتخاب یک شرکت معتبر اروپایی ، دانش فنی طراحی و ساخت کمپرسورهای فشار بالای گازCNG که تا آن زمان تمامأ ازخارج از کشور تأمین می شد ، بومی سازی شود.

پس از مذاکره با شرکتهای مختلف و ارزیابی آنها در نهایت قراردادی با شرکت سوئیسی  green field  به امضاء رسید.

آغاز کار با اعزام تیمی 15 نفره به سوئیس جهت اموزش نیروهای متخصص بود و در ادامه و همزمان با انعقاد قرارداد احداث 56 ایستگاه CNG  ، کارشناسان ان شرکت با حضور در ایران اقدام به انتقال اطلاعات مورد نیاز طراحی و ساخت کمپرسورها نمودند. ایجاد اولین Test bed برای تست گرم کمپرسور در کشور درهمان زمان اتفاق افتاد.

شاید بعداز 15 سال هنوز برای بعضی ها عجیب به نظر برسد که این کمپرسورها از ریخته گری گرفته تا ماشین کاری و مونتاژ در داخل کشور انجام می شود.در طی این مدت بیش از 350 کمپرسور تولید و سالهاست در جایگاههای CNG در حال کار می باشند.

با کم رونق شدن بازار CNG از سال 89 ، تصمیم گرفتیم از تجربه بدست آمده در سایر حوزه های نفت و گاز استفاده کرده و اقدام به طراحی و ساخت کمپرسورهای جمع آوری گازهای فلر کردیم . تاسال 96 شاید بیش از 70 سال بود که تنها شرکت های بزرگ خارجی اینکاررا برای صنایع نفت ما انجام داده بودند و جالب اینجاست که با شروع تحریم ها از دادن قطعات یدکی نیز امتناع می کنند و این سبب مشکلات متعدد و سوزاندن مقدار زیادی گاز در فلرها می شود . و نکته با مزه تر این که از سال 2020 خود آنها مارا به دلیل سوزاندن این گازها طبق معاهده پاریس جریمه خواهند کرد.

در سال 94 در اولین مزایده فروش گازهای مشعل (فلر) که توسط شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب انجام شد، شرکت کرده و در سال 95 قرارداد خرید گازهای چهار فلر مختلف را امضاء کردیم . درسال 96 گاز اولین فلر را که در منطقه پارسی کلاستر بود را با نصب 3 کمپرسور وطنی جمع آوری و به واحد NGL  فرستادیم و به این کار ضمن افزایش خوراک واحدهای پتروشیمی ، گاز سبک آن را هم به چرخه مصرف کشور برگرداندیم . از همه این ها مهم تر از سوختن این گازهای سنگین جلوگیری و یکی از منابع آلودگی محیط زیست و انتشار گازهای گلخانه ای در آن منطقه از بین رفت.

در حال حاضر ساخت کمپرسورهای مربوط به جمع آوری گازهای مشعل مارون 6 که برای جمع آوری 30 میلیون فوت مکعب در روز گاز فلر طراحی شده است در دستور کار شرکت قراردارد که امیدواریم فاز اول آن تا پایان مردادماه امسال به بهره برداری برسد.

البته در صورتی که در تأمین منابع مالی مشکلات رفع شود قادریم روند خاموش کردن فلرها را با سرعت بیشتری پیش ببریم ودر این خصوص با بانکها ، سرمایه گذاران بخش خصوصی و صندوق های مختلف درحال مذاکره هستیم .

متأسفانه سال 97 بدلیل نوسان شدید نرخ ارز ، با مشکلاتی در تأمین مواد اولیه مواجه شدیم که امیدواریم در سال 98 با تدابیری که اندیشیده ایم ، سال بهتری پیش رو داشته باشیم.

درسال جاری ساخت بیش از 60 کمپرسور در انواع مختلف را در دستور کار داریم که برخی از آنها در مناطق جنوبی کشور برای خاموش کردن گازهای فلر نصب خواهند شد.

در موضوع صادرات علیرغم مزیت های زیادی که نسبت به رقبا داریم هنوز موفق نبوده ایم، ولی در سال جاری تمهیداتی را در دستور کار قرار داده ایم که بتوانیم اولین فروش خارجی خود را انجام دهیم.

بزرگترین مزیت این شرکت نسبت به رقبای خود را داخلی سازی ودر نتیجه وابستگی کمتر به خارج از کشور برای طراحی کمپرسورهای جدید وتأمین قطعات آن می دانم.