مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:
قطار توسعه صنعت نفت متوقف نمی‎شود/حمایت همه جانبه نفت از شرکت‎های داخلی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران بر حمایت همه جانبه مجموعه نفت از شرکت های داخلی تاکید کرد و گفت: با همکاری و توانمندی سازندگان و تولید کنندگان داخلی، قطار توسعه صنعت نفت هرگز متوقف نمی شود.

مسعود کرباسیان در حاشیه نخستین روز از برگزاری نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در مورد شرکت های داخلی حاضر در نمایشگاه گفت: نفت به طور مستمر با شرکت های داخلی در تعامل است و آنچه امروز مشهود است شرکت ها برای آنچه در تعهد دارند، برنامه زمانبندی کامل و آینده نگرانه ای دارند.

وی در مورد حمایت های مجموعه نفت از شرکت های داخلی گفت: راه اندازی صندوق نوآوری و فناوری، اجرای طرح مربوط به پارک های فناوری، انعقاد قراردادهای نوآوری و تفاهمنامه های همکاری با  شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها، قراردادهای تضمین خرید محصولات و ... همگی نشان می دهد که نفت حمایت کاملی از مجموعه شرکت های داخلی دارد. 

کرباسیان ادامه داد: خدا را شاکریم که هم اکنون به درجه ای از توان رسیده ایم که می توانیم تجهیزات داخلی را مطابق استاندارد و در سطح بین المللی و بدون اتکا به شرکت های خارجی تولید کنیم. نفت به طور کامل در کنار تولیدکنندگان هست و نمی گذارد که قطار توسعه صنعت نفت متوقف شود.

وی با اشاره به پروژه راهبردی انتقال نفت خام گوره- جاسک نیز گفت: این پروژه امسال به خوبی در حال انجام است.

به گفته کرباسیان، راه اندازی پروژه ملی و استراتژیک انتقال نفت از گوره به جاسک، افتخاری است که در کارنامه مجموعه نفت به ثبت می رسد.