رئیسی در بازدید از نمایشگاه صنعت نفت:تأمین ۷۰ درصدی نیازمندی‌های صنعت نفت در داخل کشور مایه خوشحالی است

رئیس جمهور تأمین ۷۰ درصدی تجهیزات صنایع نفت، پتروشیمی و گاز مورد نیاز توسط متخصصان و شرکت‌های ایرانی در داخل کشور را مایه خوشحالی و امیدوارکننده دانست و در عین حال گفت که نباید به این نقطه اکتفا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه در بازدید از بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: در سال‌های اخیر در صنعت نفت کشور اقدامات خوبی در راستای ارتقای فعالیت‌های فناوری‌پایه و علم‌پایه دنبال می‌شود و شرکت‌های فعال در عرصه صنعت نفت اقداماتی را در این راستا آغاز کرده‌اند که باید این روند سرعت بیشتری بگیرد.

رئیس جمهور بر ضرورت ضمیمه شدن دانایی به توانایی تأکید کرد و افزود: اگر دانایی‌ها و دانش ضمیمه توانمندی‌ها شود، می‌توان اقدامات خوبی را در بازارهای داخل و خارج ارائه کرد.

رئیسی نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران را از رویدادهای مهم صنعتی در کشور دانست و گفت: از همه عوامل، وزیر نفت و شرکت‌هایی که فعالانه در این نمایشگاه حضور یافته و محصولات‌شان را عرضه کردند، قدردانی می‌کنم و امیدوارم در آینده شاهد توسعه کمی و کیفی بیشتری در این صنعت باشیم.

رئیس جمهور در مورد ارزیابی خود از سطح کیفی و کمی این نمایشگاه گفت: گزارش‌هایی که به دست ما رسیده و گفت‌وگوهایی که در جریان این بازدید با مسئولان غرفه‌ها داشتم نشان می‌دهد پیشرفت خوبی به ویژه در عرصه کیفی صورت گرفته است و این موضوع، آینده بسیار روشنی را نوید می‌دهد.

رئیسی تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای مهم صادرکننده نفت، گاز و محصولات پتروشیمی در جهان است و متخصصان کشورمان در این حوزه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

وی ادامه داد: این‌که ۷۰ درصد تجهیزات صنایع نفت، پتروشیمی و گاز مورد نیاز را متخصصان و شرکت‌های ایرانی در داخل کشور تولید می‌کنند، بسیار مایه خوشحالی و امیدوارکننده است اما نباید به این نقطه اکتفا شود.

رئیس جمهور گفت: در کنار توسعه کیفی و کمی صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی می‌تواند از سویی به ایجاد اشتغال به خصوص در عرصه فعالیت‌های دانش‌بنیان کمک کند و از سوی دیگر به ظرفیت‌های صادراتی کشور را ارتقاء دهد.

رئیسی در همین راستا متذکر شد: متوقف شدن در وضعیت فعلی و غفلت از توسعه‌های کمی و کیفی خطاست.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور صبح امروز از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به عنوان بزرگ‌ترین رویداد صنعتی و تجاری صنعت نفت کشور که از ۲۳ تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و میزبان ۱۲۰۰ شرکت داخلی و ۴۴ شرکت خارجی یا نمایندگی شرکت‌های خارجی خواهد بود، دیدن کرد.