مدیرکل بازرگانی سفارت انگلیس در تهران:
لندن همانند دیگر متحدان اروپایی در برجام می‌ماند
مدیرکل بازرگانی سفارت بریتانیا در تهران، در آیین امضای چهار قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری شرکت پایانه‌های نفتی ایران برای توسعه و نوسازی تاسیسات صادرات نفت خام پایانه خارک اعلام کرد: انگلیس همانند دیگر متحدان اروپایی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) متعهد می‌ماند.

به گزارش خبرنگار شانا، کیت ولینگز افزود: به عنوان بخشی از مزایای مشهود برجام، بسیار مشتاقیم که شرکت‌های انگلیسی را به توسعه همکاری‌ها با طرف ایرانی ترغیب کنیم و در مقابل امیدواریم که شرکت‌های ایرانی نیز ارتباط خود را با شرکت‌های بریتانیایی افزایش دهند تا از منافع دوجانبه این قرارداد بهره‌مند شویم.

مدیرکل بازرگانی سفارت بریتانیا در تهران افزود: این می‌تواند مثال خوبی از همکاری میان شرکت‌های بریتانیایی و ایرانی به منظور خلق منافع تجاری و اقتصادی برای دو کشور باشد.

 ولینگز در پایان ابراز امیدواری کرد که همکاری‌ها میان دو کشور با قوت بیشتری در آینده ادامه یابد.

بیست و سومین نمایشگاه بین‎المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، از یکشنبه، ۱۶ اردیبهشت ماه، در محل دائمی نمایشگاه­های بین‎المللی تهران آغاز به کار کرد و امروز (چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه) به کار خود پایان می‎دهد. در این دوره از نمایشگاه  حدود چهار هزار شرکت داخلی و خارجی از ۳۸ کشور جهان شامل آذربایجان، اتریش، اسپانیا، آلمان، امارات متحده عربی، انگلستان، ایتالیا، بلژیک، ترکیه، جمهوری چک، چین، روسیه، ژاپن، سوئد، سوئیس، فرانسه، کرواسی، کره جنوبی، لهستان، هلند، هند، فنلاند، هنگ کنگ، بحرین، قزاقستان، موناکو، کانادا، لیختن اشتاین، عمان، دانمارک، تایوان، آمریکا، نروژ، استرالیا، برزیل، مالزی، سنگاپور و ایران حضور دارند.