دبیر اجرایی نمایشگاه ضمن قدردانی از مشاركت متقاضیان حضور  در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز پالایش و پتروشیمی از همکاری دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه برای حضور حداکثري شرکت ها سخن گفت.

سهراب عظیمی خواه با بیان اینکه نظم و انضباط متقاضیان برای طی فرایند حضور در نمایشگاه ستودنی است گفت: این نمایشگاه به لحاظ وسعت و شرکت کنندگان با نمایشگاه های دیگر بسیار متفاوت است و نیازمند برنامه ریزی های خاص است.

وی به ویژگی های نمایشگاه بیست و سوم اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه تمامی فضای نمایشگاهی در سالن ها و فضاي باز مورد بهره برداري قرار ميگيرد و فضاي غير فعال نداريم .

عظیمی خواه ادامه داد: عمده متقاضیان برای حضور در این نمایشگاه،‌ فضایی کمتر از تقاضایشان دریافت می کنند. در واقع با توجه به ثبت نام 1720 شرکت داخلی و 246 شرکت به عنوان نماینده شرکت های خارجی و تعداد زیادی  مشاركت كننده خارجی ، همواره سعي ميشود با تعديل و كاهش فضا تعداد مشاركت كنندگان بيشتري از امكان حضور در نمايشگاه بهره مند شوند .

جانمایی غرفه ها بر اساس اولویت بندی

دبیر اجرایی نمایشگاه صنعت نفت در تشریح نحوه جانمایی غرفه ها گفت: شیوه جانمایی غرفه ها بر اساس اولويت ثبت نام ؛ زمينه فعاليت آنها ؛ متراژ درخواستي و بررسي مدارك و اطلاعات مشاركت كننده صورت ميگيرد.

وی محدودیت فضا و نحوه جانمایی را از موضوعات مورد انتقاد متقاضيان بر شمرد و گفت: محدودیت فضا و ناهمگونی سالن ها گاها موجب ناراحتی شرکت ها می شود و آنها خود را در مقایسه با دیگران می گذارند، در حالی که امكان جانمايي يكسان با توجه به تنوع و كيفيت فضاها وجود ندارد و جانمايي صرفا بر اساس اولويت ثبت نام ؛ زمينه فعاليت و متراژ درخواستي انجام می شود و اینکه در برخی مواقع غرفه تخصيصي از نظر كيفي و موقعيتي مناسب يا مورد نظر متقاضي نباشد ؛ اين امر مساله اي كاملا طبيعي و خارج از كنترل است

عظیمی خواه ضمن درخواست حفظ صبوری همچون سنوات گذشته از سوی متقاضیان شرکت در نمایشگاه گفت: باید به نمایشگاه به عنوان یک رویداد بزرگ اقتصادی نگاه کرد و آن را فرصتی برای تعامل با دیگر دست اندرکاران صنعت دانست.

استفاده حداکثری از حداقل امکانات

وی با اشاره به نمایشگاه های برتر جهانی گفت: در نمایشگاه های برتر شرکت ها سعی می کنند از حداقل فضا به منظور ایجاد ارتباط با سایرین و پیشبرد اهداف کاری خود استفاده کنند و اینکار را با کمترین نیرو و استفاده از مطلع ترین افراد در غرفه خود انجام داده و با این کار به سایر همکارانشان اجازه حضور در نمایشگاه می دهند.

مدیراجرایی بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز،‌ پالایش و پتروشیمی در ارتباط با احتمال حضور شرکت هایی که موفق به جانمایی نشده اند گفت: تجربه ما از نمایشگاه های پیشین  نشان ميدهد که بیش از 90 درصد جانمایی های اولیه ؛ نهایی می شوند و تنها امکان لغو حضور کمتر از 10 درصد به دلیل نقص مدارک یا انصراف از حضور در نمایشگاه وجود دارد که این هم احتمال زیادی نیست.

در نظر گرفتن منافع همه در نمایشگاه

وی ادامه داد: با این وجود ما همواره به دنبال راهی هستیم تا حضور حداكثري شركت ها را شاهد باشيم  و شرکت هایی که موفق به حضور در  نمايشگاه نشده اند را در اطلاع رسانی ها و تبلیغات عنوان کنیم تا به نحوی امکان بهره برداری از نمایشگاه را داشته باشند.

عظیمی خواه در پایان گفت: حضور به صورت مشاركت كننده و داشتن فضا در نمایشگاه تنها بخشی از فعالیت هایی است که هر شرکت می تواند به آنها تکیه کند، در کنار آن شرکت ها می تواند در بازدید از نمایشگاه با سایرین تعامل داشته باشند و صنعت و شرکت خود را به دیگران معرفی کنند.