تفاهمنامه ساخت سه تجهیز مورد نیاز شرکت پایانه‌های نفتی ایران با سه شرکت دانش بنیان داخلی به امضا رسید.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در حاشیه نخستین روز از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت، بعد از ظهر امروز (یازدهم اردیبهشت ۹۸) تفاهمنامه ساخت سه تجهیز از سوی شرکت پایانه‌های نفتی ایران با شرکت‌های داخلی دانش بنیان به امضا رسید.

عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران، در این مراسم با بیان اینکه تجهیز MBC، در حوزه دریایی از هدر روی و مشکللت ناشی از ترکیدگی گوی شناور جلوگیری می‌کند گفت: طراحی و ساخت این تجهیز از سوی شرکت‌های زیرمجموعه پارک ملی حفاری خوزستان انجام شده است و با امضای این قرارداد ساخت این تجهیز برای پایانه‌های صادراتی عسلویه به کار گرفته می‌شود.

وی در مورد تجهیز اکچوئیتور (عمل گر) نیز گفت که این محرک روی شیرهای صنعتی کاربرد دارد و به منظور باز و بست این شیرهای به‌کار گرفته می‌شود.

به گفته اسدروز هزار دستگاه از این تجهیز هم اکنون در شرکت پایانه‌های نفتی ایران به کار گرفته شده است که شرکت‌های خارجی تأمین کننده آن بوده‌اند. با تولید این کالای حیاتی و استراتژیک از خروج ارز و مشکلات ناشی از تحریم جلوگیری می‌شود.

وی افزود: این تجهیز ۱۰۰ درصد بومی بوده و دقت ۰.۰۱ درصدی در اندازه‌گیری دارد و تأییده‌های بین‌المللی ضد انفجار بودن آن نیز دریافت شده است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در مورد شیررهای صنعتی که از سوی شرکت پترو تجهیز سپاهان طراحی و ساخته شده است نیز گفت: این تجهیز در ابتدا طراحی کشور انگلیس بوده است و در دور اول تحریم ها به دلیل عدم امکان واردات شروع به ساخت بخش‌های این شیرآلات کردیم و بعد از آن تصمیم گرفته شد شرکت دانش بنیان تولید این تجهیز را به صورت یکپارچه انجام دهد.