پژوهشگاه صنعت نفت پشتیبان فعالیت های نوآورانه است

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به تاکید وزیر نفت بر اهتمام به فعالیت‌های استارتاپی گفت: پژوهشگاه این رویکرد را از یک سال پیش در دستور کار قرار داده و هم‌اکنون نیز در حال آماده‌سازی مقدمات یک رویداد استارتاپی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جعفر توفیقی روز گذشته (چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه) در بازدید مسعود کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت، با تاکید بر اهمیت فعالیت های استارتاپی، گفت: ما در حال آماده سازی یک رویداد استارتاپی هستیم تا مشکلات صنعت نفت در این رویداد بحث و بررسی شود و گزارش آن را نیز در آینده نزدیک تدوین و ارائه می‌کنیم.

وی به دیگر پروژه‌های انجام شده بر پایه دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت از جمله راه‌اندازی واحد تولید ماده بودارکننده گاز طبیعی که اواخر پارسال به بهره برداری رسید، اشاره و بیان کرد: مرکاپتان‌زدایی ۱۵ هزار بشکه میعانات گازی در این واحد، ۱۰ میلیون دلار ارزش افزوده ایجاد کرده است.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت همچنین از امضای قرارداد با پالایشگاه کرمانشاه برای تامین دانش فنی طرح افزایش ظرفیت این پالایشگاه با اتکا به دانش فنی پژوهشگاه صنعت نفت خبر داد.