کمیسیونر آژانس تجارت ایتالیا:

حضور در نمایشگاه نفت ایران فرصتی مغتنم برای همکاری با شرکت‎های ایرانی است

کمیسیونر تجارت آژانس تجارت ایتالیا (ایتا) گفت: نمی توان از ظرفیت های ایران در حوزه انرژی به راحتی چشم پوشید و به همین دلیل حضور در این رویداد مهم فرصتی مغتنم برای فعالیت و همکاری با شرکت های ایرانی است.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آگوستو دی جیانچینتو گفت: ایران با دراختیار داشتن ظرفیت‌های بالقوه انرژی از یک سو و دسترسی به منابع انرژی وسیع در خلیج‌فارس و دریای خزر، جایگاهی ویژه در تأمین انرژی در بازار جهانی و تبادل آن دارد.

بر اساس این گزارش، در این دوره از نمایشگاه صنعت نفت، صنعتگران آلمانی نیز از حضور هرساله در این رویداد مهم بین المللی می گویند و بر این باورند که با وجود محدودیت های ایجاد شده برای فعالیت ایران در حوزه انرژی در عرصه جهانی، این کشور همچنان مصمم و پابرجا برای احقاق حقوق خود ایستاده است، به طوری که از حفظ سهم خود در بازار نفت گرفته تا تلاش های بی وقفه برای اتخاذ راهکارهای کارآمد برای استفاده از تکنولوژی های به روز دنیا در راستای توسعه، همچنان در تکاپوست.

در نمایشگاه امسال، نفت و صنایع بالادستی در سالن‌ ۸ و ۹، پالایش و صنایع پایین‌دستی در سالن ۴۱، پتروشیمی و صنایع پایین‌دستی در سالن ۱۴ و ۱۵، گاز و صنایع میان‌دستی در سالن ۳۸B، سازندگان تجهیزات صنعت نفت در سالن ۳۱، سازندگان تجهیزات صنعتی ایران در سالن ۶، صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی در سالن ۷ و شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشگاه‌ها و سازندگان ۱۰ گروه کالایی در سالن ۲۷ مستقر هستند.

بیست‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از صبح روز چهارشنبه (۱۱ اردیبهشت‌ماه) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد و عصر روز شنبه (۱۴ اردیبهشت‌ماه) به کار خود پایان می‌دهد.