مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران:

۶۰ درصد از عملیات اجرایی نفت فلات قاره برون‎سپاری شده است/ رکورد ۷۰ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: این شرکت در راستای هم افزایی و افزایش توان شرکت های داخلی حدود ۶۰ درصد از پروژه های اجرایی خود را برون سپاری کرده است. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید بورد در نشست خبری که امروز (شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه) در آخرین روز بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت برگزار شد، بر بهره مندی شرکت نفت فلات قاره ایران از توان عملیات اجرایی شرکت های داخلی تاکید کرد و گفت: در حال حاضر حدود ٦٠ درصد ازعملیات اجرایی این شرکت برون‌سپاری شده است.

 وی درباره عملکرد شرکت نفت فلات قاره در لایه نفتی پارس جنوبی نیز گفت: این شرکت از سال گذشته مدیریت مخزن و مدیریت بهره‌برداری از لایه نفتی را در دستور کار قرار داده است.

بورد تاکید کرد:هزینه بهره‌برداری و تولید شرکت نفت فلات قاره ایران در این میدان نسبت به طرف مقابل، حدود یک چهارم است.

وی اضافه کرد: در بحث HSE نیز تمامی الزام ها رعایت شده است، به طوری که تاکنون ٧٠ میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه را پشت سر گذاشته‌ایم که مرهون رعایت دقیق فرهنگ HSE در شرکت نفت فلات قاره ایران است.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران همچنین با اشاره به تحقق صد درصدی برنامه تولید این شرکت در سال گذشته گفت: کابل‌اندازی میدان هندیجان نیز هفته گذشته و با توان ایرانی به پایان رسیده است.

بورد ادامه داد: در مسیر اجرای طرح NGL خارگ نیز اولین برج پروپان زدا از اهواز درحال حمل است و امیدواریم طی سه سال این طرح را به سرانجام برسانیم.

وی در خصوص عملکرد شرکت فلات قاره در اجرای بسته های نگهداشت و افزایش توان تولید گفت: چهار پروژه از ٣٣ بسته کاری طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید شرکت ملی نفت ایران مربوط به شرکت نفت فلات قاره است که یک پروژه در دست اجراست و دو پروژه در مرحله انعقاد قرارداد است.

بورد ادامه داد: پروژه فروزان نیز به عنوان بسته آخر در نیمه نخست امسال تعیین تکلیف می‌شود.