رئیس پژوهشگاه صنعت نفت:
شرکت های داخلی می توانند خلاء شرکت های بین المللی را پر کنند

پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، روز شنبه ( ۱۴ اردیبهشت) در حاشیه آخرین روز نمایشگاه صنعت نفت تفاهمنامه همکاری امضا کردند. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تفاهمنامه همکاری میان پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران روز شنبه ( ۱۴ اردیبهشت) در حاشیه آخرین روز نمایشگاه صنعت نفت امضا شد. از مهمترین مفاد این تفاهمنامه همکاری مشترک می توان به توسعه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ایران با استفاده از فناوری های پژوهشگاه صنعت نفت و زیرساخت های مهندسی و صنعتی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و همچنین توسعه همکاری های بین المللی اشاره کرد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه امضاء این تفاهمنامه، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را سازمانی ریشه دار و دارای نقش پر رنگ در صنایع مختلف، اعلام کرد و گفت: این شرکت از تجربیات بسیاری بهره مند است که این تفاهمنامه می تواند فرصت مناسبی را برای ادامه همکاری های دو جانبه این دو مجموعه فراهم سازد.

جعفر توفیقی تصریح کرد: شرایط ایجاب می کند مراکز پژوهشی بیش از پیش توانمندی های خود را به اشتراک بگذارند و خلاء حضور شرکت های بین الملل را در این شرایط پر کنند تا در نهایت بتوانیم برای صنعت عظیم نفت گام های جدی را برداریم.