گفتگو با مهندس مرتضی عسگری مدیرعامل شرکت خدمات فنی میادین آسماری

«آسماری» برای بومی سازی فناوری های روز دنیا در صنعت نفت تلاش می کند

شرکت خدمات فنی میادین آسماری در حال حاضر یکی از پرکیفیت ترین و مجهزترین شرکت های نمودارگیری در کشور است که همزمان طیف وسیعی از خدمات را به مخاطبان خود ارائه می کند.

مهندس مرتضی عسگری مدیرعامل خلاق و برنامه ریز شرکت که از سال 1390 سکان رهبری و هدایت مجموعه را در دست دارد، در گفتگویی با «اقتصاد و نمایشگاه»، دست آوردها و برنامه های آینده مجموعه تحت مدیریت خود را توضیح داده است که می خوانید.

ایشان فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق – الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت است و بیست سال در صنعت ایران سابقه فعالیت و خدمت دارد که بخشی از آن در گروه صنعتی سپنتا گذشته است.

لطفا مخاطبان «اقتصاد و نمایشگاه» را با تاریخچه و فعالیت های شرکت خودتان بیشتر آشنا کنید.

شرکت خدمات فنی میادین آسماری از سال 1384 به عنوان اولین شرکت کاملا خصوصی و در زمینه ارائه خدمات نمودارگیری در ایران تاسیس شد و در سال 1387 پس از تجهیز کارگاه و امکانات اش رسما فعالیت های خدماتی خود را شروع نمود. خوشبختانه با سیاست گذاری های اصولی مدیریت این مجموعه، شرکت خدمات فنی میادین آسماری در حال حاضر زنجیره وسیعی از خدمات بالادستی شامل نمودارگیری، خدمات حفاری، ساخت و تولید قطعات حفاری، آزمایشگاه سنگ و خدمات مهندسی در حوزه بالادست را ارائه می دهد.

شرکت آسماری در سال 97 هم سال موفقی را از نظر فعالیت های خود طی نمود و توانست در زمینه تولید قطعات حفاری و انجام سرویس راندن مته و WHIPSTOCK و همچنین انجام خدمات با کیفیت نمودارگیری به برنامه پیش بینی شده خود دست یابد. این شرکت همچنین سرمایه گذاری گسترده ای روی خدمات پیشرفته و تکنولوژی های جدید نموده است که می تواند بسیاری از مشکلات موجود صنعت نفت را مرتفع نماید.

برای سال جاری چه طرح هایی پیش بینی کرده اید؟

با تکیه بر سیاست های اقتصاد مقاومتی و در مسیر رونق تولید، شرکت آسماری به دنبال بومی سازی تکنولوژی های روز دنیا و مورد نیاز شرکت ملی نفت ایران خواهد بود و امید دارد سرمایه گذاری های خود در این زمینه را تحقق بخشد و نیم نگاهی هم به بازارهای خارجی به خصوص کشورهای همسایه دارد.

شرکت خدمات فنی میادین آسماری در حال حاضر چه جایگاهی در صنعت نفت کشور دارد؟

تقریبا تمامی شرکتهای کارفرمایی حوزه بالادست صنعت نفت به این نکته اذعان دارند که شرکت خدمات فنی میادین آسماری در حال حاضر یکی از با کیفیت ترین و مجهزترین شرکت های نمودارگیری در کشور است و به جرات می توان ادعا کرد هیچ شرکتی در کشور چنین طیف وسیعی از خدمات را به صورت همزمان ارائه نمی دهد. همچنین با توجه به جوان بودن بخش اعظم مدیریت این شرکت، وجود ریسک پذیری بالا همراه با تخصص روز دنیا جزو مشخصات بارز این شرکت می باشد.